Minu lemmikharjutused tuharatele ja reitele


Sageli välditakse kükke, tuues vabanduseks põlveprobleemid. Tegelikult on vastupidi – selleks, et põlveprobleeme ennetada ja põlvi tugevdada, on just kükid üks parimaid harjutusi.
Igapäevaselt istudes ja püsti tõustes kükitame ju koguaeg. Aga kui tundideks istuma jääme, siis väheneb tuharalihaste verevarustus ja lihas n.ö. “vajub ära”. Halvemal juhul võib sellega kaasneda närvivalu, mis kiirgab mööda tervet jala tagumist külge.  
Nõrgad tuharalihased võivad olla ka erinevate selja-, põlve- ja isegi õlaprobleemide põhjuseks. Tuharalihastel (mida meil on kolm: suur, keskmine ja väike) on oluline osa meie keha liikuma panekul – nad võimaldavad meil kõndida, joosta ja kanda keharaskust ühelt jalalt teisele. Meie keha on üks tervik ja lihased on omavahel seotud, nii et puudujääk ühes piirkonnas võib tekitada probleeme hoopis teises piirkonnas. 
Sellepärast tuleks eriti istuva töö tegijatel reie- ja tuharalihaste treenimisele tähelepanu pöörata. Ja kui pikemaks trenniks pole aega, siis saab istumist vaheldada seismisega ja teha kasvõi mõned lühikesed liikumispausid et lihaseid aktiveerida. 
Siin on mõned minu lemmikharjutused reite ja tuharate treenimiseks, mida tehes põletad ka ohtralt kaloreid!