Hinga. Keskendu. Leia tasakaal.


♥♥♥

Meil on koguaeg kiire. Ja vahel me lihtsalt unustame ära kui tähtis on sügavalt hingata.

Kiirustades ja ringi sebides muutub meie hingamine pealiskaudseks, mistõttu ei saa organism piisavalt hapnikku ja see tekitab erinevaid probleeme. Stress, ärevus ja kaalutõus võivad olla selle tagajärjed.

 Kui oled harjunud pidevalt liikuma ja tegutsema, on raske lihtsalt kohapeal istuda ja sügavalt hingata. Sellisel juhul soovitan õppida keskendumist ja hingamist koos harjutustega, kus tuleb tasakaalu hoida.

Proovi näiteks seista ühel jalal ja panna silmad kinni. See nõuab keskendumist ja rahulikku sügavat hingamist. Lisaks tuleb seista sirgelt ja pingutada kõhulihased. Seetõttu mõjuvad tasakaaluharjutused hästi ka vöökohale, sest aktiveeruvad kõik need lihased, mis asuvad meie korsetipiirkonnas.

Ülemisel pildil seisan joogast tuntud Puu asendis. Seda võib harjutada esialgu nii, et varbad on maas. Kui tunned end väga ebakindlalt, siis toeta selg vastu seina. Pane peopesed rinna vahel kokku, lase õlad vabaks ja  siruta kael pikaks. Keskendu pikale ja sügavale hingamisele. Ja kui tunned ennast kindlalt, siis pane silmad kinni. Proovi ja vaata, kui kaua sa suudad niimoodi püsida!

♥♥♥

Alumises videos on veidi keerulisem kombinatsioon, mida harjutades treenid oma keskendumisvõimet, paned proovile tasakaalu ja lisaks parandad rühti ning treenid kerelihaseid.

Hinga. Keskendu. Leia tasakaal.

♥♥♥